SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Facebook Yetenek Sizsiniz’e Katıldım Virüsü Silme, İptal etme
Kasım 22nd, 2013 by admin

Facebook Yetenek Sizsiniz’e Katıldım Virüsü Silme, mozilla firefox, google chrome ve yandex browser yetenek sizsinize katıldım virüsü nasıl silinir – Merhaba arkadaşlar bugün farkettiğim yeni bir facebook virüsü Yetenek Sizsinize’e katıldımlinkine tıklayan herkesin bilgisayarına bulaşıyor ve bilgisayardaki bilgileri ele geçirmeye başlıyor. Peki tıkladığım bu facebookyetenek sizsinize katıldım virüsü nasıl silinir veya ne yapmak gerekiyor?

faceuygu

Facebook’da son zamanlarda yeni bir virüs ortaya çıktı. “Arkadaşlar utanıyorum ama sizce video nasıl olmuş?” ve Yetenek sizsiniz performansı adıyla yayınlanıp , Facebook arkadaş listenizdeki insanların linke tıklaması ile yayılmaya başlıyor.


Korsanlar için en iyi araç insanların ilgisini çekecek konuları bulup bunlar üzerinden virüslerini yaymaktır. Bu seferde yetenek sizsiniz araç olarak kullanılmış. Onların açısından düşünürsek başarılı bir yöntem ve insanları aldatmaya devam ediyor.

Değerli arkadaşlar öncelikle linke tıkladığınız zaman google’a yüklenmiş bir dosya bilgisayarınıza iniyor ve inen dosyanın adı da “install_flashplayer13x32_50msa_aaa_aih” şeklindedir. Lütfen bu türlü bilmediğiniz dosyaları bilgisayarınıza indirmeyiniz veya indirdiyseiz de bilgisayarınıza kurmayınız. Çünkü bu dosyalar zararlı kodlarla bilgisayarınızdaki bilgileri ele geçirmektedir.

Yetenek Sizsiniz’e Katıldım Virüsü Silme

yetenek sizsiniz virüsü

yetenek sizsiniz virüsü

Facebook Yetenek Sizsinize Katıldım Virüsü

Öncelikle Denetim Masası > Program Kaldır bölümünden bilgisayarınızda olmaması gereken bir program varsa onu kaldırınız. Sonrasında bilgisayarınızı antivirüs programınızla tamamını tarayınız. Eğer antivirüs programlarınız bir şey bulmadıysa Kaspersky İnternet Security 2013 programını tavsiye ederim. Bu antivirüs ile de bir şey bulamadıysanız o vakit zararları yazılımları temizleme programı olan AdAware programını indirip son bir tarama yaparak bulduğu zararlı yazılımları siliniz. AdAware programı deneme sürümü vardır. Deneme sürümü ile işinizi görebilirsiniz.

Bütün bunları yaptıktan sonra bir de kullandığınız tarayıcının eklentilerini gözden geçiriniz. Eklentilerde de göze batan ve kullanmadığınız eklentileri lütfen kaldınız. Mesela mozilla firefox kullanıyorsanız sol üst tarafta yer alan turuncu renkli bölümde Firefox yazan yere tıkladıktan sonra eklentiler diye bir sekme göreceksinizdir. O sekmeye tıklayarak szin kurduğunuz eklentiler dışındaki eklentileri kaldırınız.

 

2. YOL:

Şimdi bu virüsten nasıl kurtulacağımızı anlatayım:
– Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın
– Regedit’i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.
– Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır.
– Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.

Eğer bu yöntem başarılı olmadıysa sistem geri yükleme yaparak kesinlikle kurtulabiliriz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Belki biraz karmaşık bir anlatım olmuştur ama anlamadığınız noktaları lütfen yorum bölümünden sorunuz.

 


Bir Yanık Bırak

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
*

»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa